Az Orient óragyár története
Az Orient óragyár története egészen 1901-ig nyúlik vissza, ekkor alapították az elődjét, majd magát az Orient Watch Co.-t 1951-ben, innen töretlen az útja napjainkig.
2001-től részlegesen, majd 2009-től teljes egészében a Seiko Epson Co. társaság tulajdonába került, így a japán piac nagy részét már le is fedik együtt.
Frissítés: Az Orient Watch USA megjegyzése: Az Orient Watch Co. nem a Seiko Watch Co. tulajdona. Ez azért fontos, mert sok helyen olvashatod, hogy a Seiko megvette az Orientet, ami ebben a formában nem igaz. A Seiko csoport három részből áll (Seiko Holdings, Seiko Instruments és Epson Seiko), a Seiko Watch Co. a Seiko Holdings része, vagyis az Orient Watch Co.-val nagyjából egy szinten áll cégcsoport szinten (az Orient Watch USA viccesen úgy írta le, hogy unokatestvérek egy közös nagyapától 🙂
Az alábbi infografikán a történet valamennyi lépését megtalálod, jó csemegézést!
