Az megvolt, hogy a Pulsar órák valójában a Seiko család tagjai? Az egyik komolyabb tudású modell járt nálunk, solar szerkezettel, és a kidolgozása és tudása alapján nyugodtan oda lehet tenni a „nagyok” mellé a polcra.
Tartalomjegyzék:
Pulsar órák – ismerős valahonnan…
De honnan is? A márkát nem más, mint a Hamilton Watch Company alapította a 70-es évek legelején. Nem is akármivel léptek piacra, a világ első elektronikus és digitális kijelzős óráját készítették el. Hogy még nagyobbat szóljon, rögtön 18K arany tokban jelentették meg az órát, az akkor elérhető technológia alkalmazásával a jól ismert piros ledes kijelzővel, nem kevesebb, mint 2100 USD áron (ez ma hozzávetőleg 12.000 USD-t jelent).
A siker nem is maradt el, főleg, miután a P2 modell megjelent a legjobb James Bond epizódban is Roger Moore kezén, az 1973-as „Live and let die”-ban. A Seiko 1978-ban vásárolta meg a márkát, és a Seiko és a Lorus közé pozicionálta a piacon.
A fény erő – Pulsar solar szerkezet a nagy testvértől
A Pulsar (kis késéssel ugyan) megkapja a nagy testvér, a Seiko fejlesztéseit. A zöld technológiák jegyében már az óragyártók is egyre inkább fordulnak a megújuló energiaforrások felé, legyen az napenergia vagy mozgási energia. A Pulsar az előbbiből kapott, a VS75 szerkezetet a Nap hajtja, elég hatékonyan.
A solar szerkezetek működéséről korábban itt írtunk, a napfény energiáját képesek átalakítani, és ami a legfontosabb, tárolni is hónapokig.
Méret, kényelem, funkciók – a Pulsar PX5 a mindennapokban
Napjainkban megfigyelhető az órák méretének folyamatos növekedése, ez főleg a friss, fiatalos márkáknál érezhető. Beállt a sorba a Pulsar is, és komolyabb méretű darabok jönnek tőlük sorban. A PX5 mérete a határán táncol a hordható és a túl nagy óráknak, egy átlagos vagy annál vastagabb csuklón még kényelmesen elfér, de egy vékonyabb (18 cm alatti kerületű) csuklón már zavaró lehet a mérete. A 45 mm-es átmérő még elmegy, de az 51 mm magassághoz azért már férfi kell.
A VS75 szerkezet egy bevált, minőségi darab. Hatékonyan hasznosítja a napfényt, 5 óra a teljes feltöltési ideje, de még borús időben sem kell több neki erre 18 óránál, és ez 6 hónapra elegendő energiát tárol el a szerkezetnek.
A kronográf funkciók itt is a szokásosak, 1/5 mp időmérés stopperrel a központi másodperc mutatón, 60 perces gyűjtő és részidő.
Design, lume rendben – 100m vízállóság a nyárra szintén rendben
A Pulsar, mint a Seiko második vonalbeli márkája, nem panaszkodhat a designra. A számlap strukturált, szépen kidolgozott, rakott indexekkel és több dimenziós kialakítással, átgondolt színhasználattal, egyszóval nem egy összedobált darab. Szerencsénkre a lume (vagyis a mutatók és indexek sötétben való leolvashatóságát biztosító foszforeszkáló –és nem fluoreszkáló- bevonat) jutott a mutatókra és az indexekre is, így nem probléma sötétben sem, ha szeretnénk tudni, hány óra van J Ez nem tűnik annyira fontos dolognak, de például a Seiko Recraft használati értékéből is sokat levon a lume hiánya, egyszerűen csak akkor tűnik fel, hogy fontos, amikor nincsen.
A leolvashatóságot nagyban javítja, a fotózhatóságot pedig szinte lehetetlenné teszi a domború üveg. Nagyon jól mutat vele az óra, és sérülékenynek sem tűnik különösebben, persze ezt majd az idő eldönti. Kapott még a Pulsar PX5 egy tachyméter skálát is, ez ugye az átlagsebesség mérésére van, használatát már többször tárgyaltuk, és nem olyan bonyolult, mint amilyennek a skála alapján gondolnád.
A rozsdamentes acél tok és szíj, a menetes hátlap és a domború üveg a kronográf gombjaival egy fiatalos, sportos, a mindennapokban jól használható órát eredményezett, az ítélet: szerettük.